LZS Pałck powstał w połowie lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, przyjmuje się, że w 1975r. Ówczesna drużyna opierała sie w większości na trzech klanach rodzinnych. Trzon stanowili: bracia Paweł Zygmunt i Grzegorz Płuciennikowie, Leszek, Mirosław, Waldemar Czerwińscy. oraz Wiesław, Krzysztof i Stanisław Gałkowie, ale także Andrzej i Jan Bihuniakowie, Czesław Hnatuśko, Bogdan Kieleczawa i Krzysztof Płuciennik który był prezesem.
Kierując się maksymą iż nie ważne są miejsca w tabeli, a walka na boisku nasz zespól toczył zacięte boje na boiskach klasy „D” świebodzińskiej delegatury LZPN. Tak było do roku 1997, wtedy to zarząd i zawodnicy kierując się syndromem „wypalenia” postanowili zawiesić działalność klubu. Reaktywacja nastąpiła jeszcze tego samego roku, wtedy to nowy zarząd w składzie: Andrzej Stańczak, Krzysztof Gałek, Czesław Hnatuśko powołali do życia LZS „CZARNI” Pałck. Dlaczego „CZARNI” ?? … otóż na cześć pierwszej polskiej drużyny w historii która powstała we Lwowie w 1903r. i nazywała się „CZARNI” Lwów. Nasz reaktywowany klub trafił do klasy”B” świebodzińskiej delegatury i szybko okazało się, że nie będziemy chłopcami do bicia, bo w pierwszym meczu pokonaliśmy na wyjeździe wysoko notowany „Zryw” Rzeczyca, a całą pierwszą rundę zakończyliśmy w środku tabeli. Oprócz zarządu w skład drużyny w tamtym czasie wchodzili tacy zawodnicy jak: Adam Płuciennik, Piotr Gałek, Paweł i Wojtek Przychodzcy, Krzysztof Klaczek czy bracia Władysław i Mieczysław Walakowie.
Przez lata gry, były sukcesy, ale także porażki. Po kilku sezonach spadliśmy do klasy „C”. Na potrzeby kobiecego turnieju w Buczynie powołana została także sekcja dziewczęca, która trzykrotnie wygrywała tę imprezę za każdym razem przywożąc okazałe puchary. W sezonie 2010/2011 odnotowaliśmy powrót do „B” klasy, jednak w następnym sezonie ponownie pojawiliśmy się w „C”